Hanzovní sklad

Moderátor: bartrand

Radobodová

Hanzovní sklad

Příspěvekod Radobodová » Ne 30. Lis 2014, 10:22

Ahoj, nešlo by nějak udělat, aby z hanzovního skladu šly vyzvednou věci(třeba vlna) a dát z nich vyrobit dálší produkt (třeba látku)? Tento výrobek by se MUSEL vrátit zpět do hanzovního skladu - nešlo by se toho jinak zbavit.

Mám ve své hanze pár prťousků a ti nemají tolik možností výroby, ale snaží se! Tak proč je nepodpořit ve hře? Mám pocit, že je hanza nebaví už kvůli tomu, že sice třeba kmeny dodají, ale je potřeba je dále zpracovat, což jim jejich velikost neumožňuje. Takhle by odevzdali kmeny a my "vyšší" by jsme je dali nařezat nebo z nich udělali uhlí atd...

Prosím, prosím ... děkuji

Danae

Re: Hanzovní sklad

Příspěvekod Danae » Po 1. Pro 2014, 11:13

V současnosti to není dost dobře proveditelné - musel by se úplně předělat sklad na farmě, aby v něm byly zvlášť věci hráčovy a zvlášť věci hanzovní (takhle by se ti např. ta vlna a látky smíchaly a co pak?). Otázkou je, zda by hráči překopání skladu ocenili - pokud jsi v hanze, tak by to pro tebe bylo užitečné, to jsi tu důvody popsala dobře. Ale co hráči, kteří v hanze nejsou a být v ní nechtějí? Sklad by se logicky překopal i jim a to by je určitě nepotěšilo.

Druhý problém - hráč si z hanzovního skladu vezme vlnu, aby ji zpracoval na látku. Když je vlna v budově ve výrobě, hanzu opustí a přidá se k jiné hanze. Té první hanze právě ukradl vlnu.

Třetí problém - hráč si vezme vlnu pro výrobu látek a přestane hrát -> hanza přišla o vlnu.
Obrázek
Pokud potřebujete mou pomoc, je tu podpora

Radobodová

Příspěvekod Radobodová » Po 1. Pro 2014, 12:44

:( No, to by se pak muselo asi řešit tak, že by se výroba smazala a hráč by měl smůlu. Docela mě mrzí, že v podstatě první co vyšlo na povrch je to, že by se tak dalo krást :( To mě vůbec nenapadlo :( Brala jsem to tak, že pokud bych vyráběla látku a na hanze by byla vlna, tak bych jí přihodila ke své a všechnu látku bych dala do hanzy - jako to dělám s věškerou látkou co vyrobím.

Domnívám se, že "obyčejní" hráči by změnu skladu neřešili a nám by to udělalo radost.

Danae

Příspěvekod Danae » Po 1. Pro 2014, 13:01

Hráči jsou bohužel takoví, že jakmile se něco dá zneužít (ať už k sebe obohacení, nebo k poškození někoho jiného), nenechají si ji ujít. Takže pokud má být nějaká nová funkce, autoři si musí být maximálně jistí, že to nepůjde zneužít nijak, jinak ji nezavedou. Takovou zkušební dobu hanzy taky nemají na ozdobu, ale proto, že kdyby neexistovala, budou se množit problémy s hráči potížisty a podvodníky (to bylo ověřeno na jiných hrách).
Druhá věc, na kterou se bohužel dá spolehnout je to, že jakmile ve hře něco změníš, aniž by byla změna, co něco přinese, hráče tím hodně naštveš - "do teď to bylo tak a tak, do teď se to dělalo takhle, a teď to najednou musí být jinak? Jenom kvůli lidem, co mají hanzu? To není fér!" To je realita.
To, že takové reakce nejsou tady u nás na fóru, bohužel neznamená, že neexistují, ale znamená to, že si naši hráči chodí stěžovat jinam (třeba na podporu). A vadí každý update, který se týká jen hanz a ti ostatní z něj nic nemají. Tohle by bylo ještě horší.
Obrázek
Pokud potřebujete mou pomoc, je tu podpora

rampejzník

Příspěvekod rampejzník » Po 1. Pro 2014, 16:52

ahoj napadly mě dvě věci, jak zabránit "krádeže" zboží z hanza skadu, obě jsou asi složité, ale jde o to, že sklad na farmě by se nemusel upravovat, jen sklad hanzovní a to tak že by z něho šlo brát zboží, dále zpracovat a po zpracování a kliknutí na košíček by se automaticky vrátil výrobek v daném počtu tj. vezmu z hanza skladu med10ks u sebe dám vyrábět 20ks chleby s máslem, ale u mě na farmě zůstane mých 10ks a 10ks co jsem si přidala z hanzy se automaticky vráti zpátky. a druhá věc je, že by si z hanza skladu ty věci museli koupit a po dodání zpátky by dostali penízky zpět. možná by to šlo a hlavně by to nezasahovalo do skladu na farmě. přeji hezkou hru.

Vrátit se na “Návrhy a přání”