výměna zboží mezi kamarády

Moderátor: bartrand

600Pája60

výměna zboží mezi kamarády

Příspěvekod 600Pája60 » Út 26. Kvě 2015, 19:37

Dobrý den, zajímalo by mě proč si nemůžou prodávat zboží mezi sebou i přátelé ( kamarádi ). Já mám pilu a soused nemá , ale má tesařství. Proč by mi nemohl prodat dřevo a já mu vyrobím desku a prodám mu ji do tesařství. To samé i s ostatními surovinami, vlna, peří a jiné. A cenu nechat smlouvatelnou. ;) ;)

sous

Re: výměna zboží mezi kamarády

Příspěvekod sous » Út 26. Kvě 2015, 23:49

600Pája60 napsal:Dobrý den, zajímalo by mě proč si nemůžou prodávat zboží mezi sebou i přátelé ( kamarádi ). Já mám pilu a soused nemá , ale má tesařství. Proč by mi nemohl prodat dřevo a já mu vyrobím desku a prodám mu ji do tesařství. To samé i s ostatními surovinami, vlna, peří a jiné. A cenu nechat smlouvatelnou. ;) ;)

Ahoj-nemůže se to,protože by to akorát nahrávalo podvodům ve hře-např.multiúčty
ZI-S2 sous level 23 gilda: U Střechuláků-ALA Kaštan
MFF- sous level 48-klub: šikulovéstřechuláci
Uptasia - peziki level 31

graywolff

Příspěvekod graywolff » Čt 28. Kvě 2015, 11:12

Jsem podobně jako Pája začátečník (ty dva roky od registrace jsem nějak zaspal), ale tohle vůbec není špatný nápad.

Mulťáci jsou vždycky, s tím se nedá nic dělat. Takhle by jich to hnalo k tomu uzavírat mezi svými účty přátelství, což by pak mohlo zjednodušit kontrolu - přátelé by se kontrolovali přednostně.

Ale vezměte si tu podstatnou podporu sociálního charakteru hry - nejen plnit přátelům (mimochodem zdánlivě relativní) úkoly, ale přímo s nimi spolupracovat na produkci. To mi připadne jako unikátní a hru zpříjemňující, když už jsme tak mohutně tlačeni k nákupu zlata, bez čehož se nedá stíhat rozvoj vesnic dle jednotlivých levelů a jejich úkolů, což může naopak hráče odradit (včera jsem si kupříkladu dal den na rozmyšlenou, protože jsem váhal, jestli vůbec ve hře pokračovat). Byla by škoda, kdyby lidi utíkali, když je MLF tak skvěle rozvinutá hra.
Obrázek

Danae

Příspěvekod Danae » Čt 28. Kvě 2015, 12:37

U většiny funkcí jsou výhody a rizika. Obchodování mezi hráči takovou funkcí je - je tu velká řada výhod (všechny jsou tu jmenované) a nemenší množství rizik. V takové situaci musí gamedesign zvážit, jestli výhody za to riziko stojí, nebo nikoliv. A vědí, že ať se rozhodnou pro nebo proti, někoho tím naštvou.

V tomhle případě řekli "Ne, hráči si mohou mezi sebou měnit kartičky, to jim musí stačit." a nám nezbývá, než to respektovat. Oni si totiž jsou vědomi všech výhod, které by tahle funkce přinesla, ale jsou přesvědčeni, že ta rizika za to nestojí.
Obrázek
Pokud potřebujete mou pomoc, je tu podpora

Vrátit se na “Návrhy a přání”